Apidez®

170 s DPH / ks 142 Kč bez DPH / ks

Ekologický veterinární přípravek na podporu a léčbu VARROÁZY

Výrobce:
Obj. číslo:
apid

Apidez®

Ekologický veterinární přípravek na podporu a léčbu VARROÁZY

Složení a popis veterinárního přípravku:
Dřevěné dýhové pásky o velikosti 200 x 20 x 0,8 mm světležluté až hnědé barvy s vůní esenciálního oleje.

Obsah účinných látek v 1 pásku: tymol 60mg, jedlový esenciální olej 80mg

Kategoorie zvířat: Včely

Charakteristika: 
Veterinární přípravek - na prevenci a podporu léčby VARROÁZY včel. Svými vlastnostmi podporuje přirozenou obranyschopnost včelstva. Přípravek je pro včely netoxický a nehromadí se ve včelých produktech.

Způsob použití:
Veterinární přípravek s vůní nepříjemnou pro roztoče a parazity, efektivně zamezuje vývoji varroázy včel. Nezpůsobuje vznik odolných populací kleštíka

Způsob použití:
Vkládejte do včelstva v jarních a podzimních měsících za přítomnosti minimálního množství plodu.
Umístněte 2 pásky na 10 -12 vysokých rámků (mezi 3 - 4 rámek z každé strany). Ve slabších rodinách (do 6 rámků), v nízkých nástavcích, odložencích, smetencích a roji, použijte 1 pásek do prostřed hnízda.
Na fixaci můžete použít kancelářskou sponku, přes kterou provlečete kousek dřívka, nebo párátko. Pásky necháváme v úlu po dobu 3 až 30 dní v závislosti na množství zavíčkovaného plodu. Poté je vytáhněte, ošetření ukončete min. 14 dní před hlavní snůškou. V podzimních mesících začněte s ošetřením až po vytočení posledního medu.

Upozornění:
Balení otevřete těsně před použitím ve včelstvu. Vedlejší účinky a komplikace u včel nejsou zaznamenány. Nepoužívejte společně s jinými akaricidními přípravky. Nepoužívejte přípravek po datu expirace. Med vytočený ze včelstev ošetřených podle návodu na použití je použitelný pro běžnou konzumaci. Při práci používejte gumové rukavice, nekuřte, nejezte, nepijte, po práci si umyjte ruce mýdlem a vodou.
Lidé citliví na jednotlivé složky přípravku se musí vyvarovat kontaktu s nimi. V případě vzniku alergických reakcí je potřeba vyhledat lékaře (mějte při sobě etiketu).

Velikost balení: 10 pásků, hermeticky uzavřené

Způsob skladování:
Skladujte na suchém a tmavém místě nedostupném pro zvířata, mimo potravin a krmiva, při teplotě 0 - 25°C.
Doba trvanlivosti: 3 roky od výroby. Viz. na obalu