VitaFeed Power 1L

948 s DPH / ks 783 Kč bez DPH / ks

– Je stimulační krmivo pro včely poskytující všechny esenciální aminokyseliny ve správném poměru.– Urychluje růst kolonií včelích rodin, podporuje kladení vajíček matkou a zvyšuje produkci vosku.– Zabraňuje stresu z nedostatku výživy.

Obj. číslo:
VFP1

VitaFeed Power 1L

VitaFeed Power je výživový stimulant obsahující lehce dostupné esenciální aminokyseliny a vitamíny. Měl by být použit na jaro na stimulaci snášení vajíček matkou a urychlení růstu včelí rodiny. Je speciálně vědecky formulován a vyvinut na podporu včel, je bohatý na vitamíny, nukleotidy a volné aminokyseliny.

 Co je VitaFeed Power?

– je tekutý doplněk výživy obsahující všechny esenciální aminokyseliny, které dokáží včely syntetizovat.

– poskytuje protein, který včelám umožňuje produkovat enzymy potřebné pro štěpení sacharózy na glukózu a fruktózu, dodává energii a početně zvětšuje včelstvo.

– je jarní krmivo, které by se mělo používat spolu s VitaFeed Patty, nebo pokud existuje více zdrojů kvalitního pylu.

 

Jak pomáha VitaFeed Power ?

Naše včelky potřebují bílkoviny, ale né každý pyl má stejný obsah bílkovin. VitaFeed Power zajišťuje dostatek bílkovin, které umožňují zdravější vývoj kolonií a tím zvyšují produkci medu.

Podrobné studie v různých krajinách prokázaly podivuhodné účinky používání VitaFeed Power. Dokázaly, že včely zvyšují svoji spotřebu pylu o 50% už když procento bílkovin v pylu klesne z 30% na 20%. Pokud obsah klesne, včely se obrátí na své vlastní tělesné rezervy. To zase snižuje jejich životnost, schopnost chovu mladušek a tím i vývoj celé kolonie v úlu. VitaFeed Power nahrazuje nedostatek proteinu.

Kdy použít doplněk?

VitaFeed Power by měl být používán pouze na jaro, když se včelstva připravují na první sběr nektaru. Obsah bílkovin je ve VitaFeed Power ve formě volných aminokyselin. Včely jsou schopné okamžitě použít aminokyseliny narozdíl od proteinů, které musí nejdříve rozložit na aminokyseliny. Tyto aminokyseliny jsou stavebními kameny enzymů, které včely potřebují na štěpení sacharózy na glukózu a fruktózu, čímž poskytují energii. Pokud není k dispozici dostatečná kvalita a množství pylu při krmení s VitaFeed Power, na získání tohoto pylu by se měl používat v kombinaci s VitaFeed Patty.

Jak používat VitaFeed Power ?

VitaFeed Power by se měl smíchat se sirupem při pokojové teplotě v poměru 56 ml VitaFeed Power na 1 L sirupu.