Beetle Blaster - lapač brouka

  • Beetle Blaster - lapač brouka
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
93 s DPH / ks 77 Kč bez DPH / ks

Patentované plastové zařízení, které se vkládá mezi rámky a slouží jako lapač malého úlového brouka ( Lesknáček úlový ) a tím chrání zdraví včel.


Obj. číslo:
BB

Beetle Blaster - lapač brouka

Je velmi dobrým indikátorem napadnutí tímto škůdcem.

  • působí preventivně a dokáže odhalit příchod malého úlového brouka
  • pokud už je brouk v úlu přítomný likviduje tohoto škůdce
  • jednoduchý na použití a údržbu

Lapač je dlouhý 23 cm a má hloubku 3,5 cm. Je navržen tak, aby se vlezl do mezery mezi rámky. Každý lapač má objem 25 ml. Ideální náplní je rostlinný olej. Otvory v horní části lapače jsou dostatečně velké, aby brouk vlezl dovnitř, ale zároveň už se nedostal ven.

Výhodou tohoto lapače je

– Nízká cena.

– Je environmentální a nenarušuje přirozené prostředí v úlu.

– Spotřební materiál je rostlinný olej, případně jablečný ocet.

– Kontrola lapačů je jednoduchá, jednoznačná a čistá.

– Lapač je možné použít během celého roku.

 

Návod na použití:

Na jeden úl jsou potřeba dva Lapače, které se naplní 25 ml rostlinného oleje. Následně se Lapač umístí na okraj úlu. Ideálním umístnění je mezi dva vnější rámky. Toto umístění je odůvodněno způsobem, jak brouk útočí na včely a to z okraje úlu.

Během kontroly pastí je potřeba ověřit, kolik brouků je v Lapači chycených. Pokud je to větší množství, je potřeba Lapače zlikvidovat a nahradit je novými. V případě pokud jsou Lapače prázdné nebo se v nich nachází jen pár brouků, můžeme je ponechat v úlu do další kontroly. Během kontroly je potřeba sledovat hladinu oleje a průběžně ji doplňovat.

Při velkém napadnutí je potřeba vložit Lapače do každého nástavku.

Typy na použití:

– Je potřeba dodržovat předepsané množství oleje v Lapačích, v případě přeplnění může docházet k úniku brouků z tohoto Lapače.

– Lapač částečně naplněný jablečným octem a malým množstvím oleje plavajícím na povrchu je mimořádně účinné lákadlo pro malého úlového brouka.