Menu

Nicot - Sjednocovací mřížka

  • Nicot - Sjednocovací mřížka
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
88 s DPH / ks 73 Kč bez DPH / ks

Sjednocovací mřížka Nicot 500x425

Výrobce:
Obj. číslo:
GRILUNIOND10

Nicot - Sjednocovací mřížka

Sjednocovací mřížka Nicot 500 x 425

Výměna matky spojením 2 včelstev pomocí sjednocovací mřížky Nicot.

Díky dvěma velikostem přechodových otvorů, umožňuje jemně sjednotit dvě včelí rodiny bez rizika ztráty matky, kterou si chceme nechat. Mřížka se skládá z malých otvorů, které umožňují pouze výměnu pachů a feromonů, neumožňují přechod včel. Šest větších otvorů (4,2mm) ve dvou předních rozích mřížky (od letáku) umožňuje přechod výlučně dělnicím.

Návod na použití:

  • Včelstvo, ze kterého chceme nechat včelí matku, musí být umístněno dole. Pokud se jedná o mladou matku, musí mít dva rámky zavíčkovaného plodu. Větší otvory (4,5), které jsou určeny na přechod dělnic, musí být umístněny v přední časti na letáku. 
  • Umístněte sjednocovací mřížku na spodní úl (dno a nástavek) ve kterém je matka, kterou si chcete nechat. Na mřížku položte úl se včelstvem, které chcete sjednotit (osiřelé včelstvo, včelstvo se starou matkou, nevhodná/zlá matka, bezcenné včelstvo) a přikryjte stropním krmítkem a víkem.
  • Během medobraní je potřebné přiložit medníky s tím, že je potřeba počítat s jedním medníkem navíc. Položte sjednocovací mřížku na včelstvo, ze kterého si chcete matku ponechat a na mřížku položte 2-3 prázdné medníky a stejně jako v předchozím případě na to sjednocovací mřížku, včelstvo které chcete spojit, stropní krmítko a víko.
  • Po 5-8 dnech rezeberte úl s bezcenným včelstvem, které chcete sjednotit. Setřeste včely, které zůstaly za úlem a ověřte si, jestli se zlá matka nenachází na sjednocovací mřížce. V případě, že se na mřížce nachazí, je potřeba ji zabít. Poté odstraňte sjednocovací mřížku.