LOGAR - cedící nádoba na med

  • LOGAR - cedící nádoba na med
  • Obrázok
8 200 s DPH / ks 6 833 Kč bez DPH / ks

Logar® cedící nádoba je určená především na filtraci medu. K dispozici jsou dva nožnicové ventily z nerez oceli. Vrchní ventil je určen na plnění dalších nádob už přecezeným medem a spodní ventil slouží na vypouštění zbytku medu z nádoby. Vnitřní sítko je velmi jemné a je vyrobeno z nerez tkaniny, která zajišťuje vysoký průtok medu. Při otevřeném vrchním ventilu se všechny nečistoty drží na hladině medu, což také napomáhá bezproblémové filtraci. Tato cedící nádoba je vyrobena výhradně z nerezavějících, ušlechtilých potravinářských materiálů. 

Obj. číslo:
109159

LOGAR - cedící nádoba na med

Parametry:

Kapacita nádoby: 30 kg

Výška nádoby: 37 cm

Výška horního výpustu: 28 cm

Průměr vnitřního síta: 30,5 cm

Výška vnitřního síta: 34 cm

Plocha síta: 0,29 m2

Velikost oka síta: 1 mm

Výhody:

  • Velmi lehká cedící plocha: 0,29m2
  • Síto je vyrobeno z nerezové síťoviny, která zaručuje vysoký průtok medu.
  • Umožňuje kompletní pročistění medu.
  • Optimální použití s hrubším cedidlem.
  • Síto se neucpává ani při celodenním cedění medu.
  • Se středně velkými zvratnými medomety (4-6 kazet) můžete obyčejně pracovat celý den bez čistění síta.

 Dvojitá funkce:

  • Filtrace medu během vytáčení medu.
  • Plnění sklenic medem

Použití:

Cedící nádoba s vnitřním sítem je umístněna přímo pod výpustem medometu. Během filtrace musí být spodní výpust nádoby uzavřen. Med poté nepřetržitě protéká z medometu do prostoru mezi nádobou a sítem. Hladina medu stoupá až po horní výpust nádoby, kde následně přetéká do dalších nádob/sklenic. Vosk, nečistoty a pyl stoupají na povrch a dají se lehce sesbírat. Přes spodní výpust se na závěr zbytek medu jednoduše vypustí.

Čistění:

Při čistění zvedněte vnitřní síto nad nádobu a nechte zbytek medu odtéct do nádoby a následně přes spodní ventil. Síto se vybere z nádoby a vyčistí - nejlépe z venčí proudem studené vody, nebo sprchou. Až síto vyschne, vloží se zpět do nádoby a můžete pokračovat v práci.

Doporučené použití s hrubším cedidlem:

Pomocí hrubého síta zachytíte větší částečky vosku, aby se nedostaly do vnitřního síta. Takto nasbírané nečistoty je možné z toho hrubšího síta lehce odstranit, aby zbytečně nešpinily povrch vnitřního síta. Kombinace hrubého cedisla a vnitřního síta se osvědčila jako nejlepší kombinace na čistění medu při extrakci medu, proto ji vřele doporučujeme. Touto kombinací získáte úplně čistý med.

Doplňujúce informácie