Včelaření od jara do zimy je kniha plná praktických informací, cenných rad, krásných fotografií a názorných ilustrací. Najdete v ní návody, jak pečovat o včely během celého roku a co nejpřirozenější cestou se dopracovat k získání kvalitního medu či jiných včelích produktů.

"Společenství včel žijí na planetě desítky milionů let. Pracují, komunikují, vytvářejí vazby s rostlinami a opylování zajišťují produkci potravy pro celou planetu Zemi. Naše lidská společnost je stará jen několik tisíc let, a přesto se stavíme do pozice nejúspěšnějšího organismu na planetě. Nevím přesně, v čem spočívá náš úspěch, ale v komunikaci s krajinou a v podpoře a ochraně vlastního životního prostředí to nebude.

Společenství hmyzu už zažili období, kdy převládající forma živočichů vyhynula, a jednání člověka jejich jistě nepřekvapí. Naopak, my máme možnost učit se od nich jako společně žít miliony let udržitelným způsobem. Přistupme k našim úlem s úctou, protože společenství v jejich nitru mají mnohem bohatší historii než naše lidská společnost.

Včelárenie od jari do zimy