Přehledná příručka renomovaných autorů nabízí celou řadu důležitých informací, které se týkají všech hledisek chovu psa a péče o něj. Je určena pro všechny, kteří mají rádi psy, zkušenými chovateli počínaje a majiteli nového štěněte konče.

Výběr psa, výživa a krmení, základní péče

 

- Chování psa a jeho výcvik, řešení nezdarů a problémů

- Zdravý pes, základy anatomie

- Nemocný pes, nejběžnější nemoci

- Jak o psa starat po ošetření veterinářem

- Příznaky onemocnění

 

Přátelská a pohodová společnost psa může být neocenitelným psychickým povzbuzením a zdrojem uvolnění, pomáhá snížit stres vyvolaný dnešním stylem života. Psi potřebujeme více než předtím, ale potřebujeme psi řádně udržovány - zdravé, dobře vychované, neobtěžující ostatních lidí a psů, kterých si jejich majitelé cení a chovají je do konce jejich dní jako důležité členy své domácnosti.

Autoři knihy, kteří mají mnoho zkušeností s různými typy psů a psů si cení jako důležité součásti svého života, se chtějí s vámi podělit o poznatky získané v průběhu let a tak vám umožnit vlastnění psa bylo co nejpříjemnější a nejvděčnější.

Výběr psa je osobní záležitost a je těžko se mu detailně věnovat v omezeném rozsahu knihy, ale v knize jsou přesto stručné tabulky o výhodách a nevýhodách štěňat a starších psů, voříškem i psů s rodokmenem, zachráněných psů i psy vyřazených z chovu. Je důležité, aby správný pes získal správný domova tak, aby se mohl bez problémů začlenit do "svorky". Tyto informace vám usnadní vybrat si psa, který vám bude co nejlépe vyhovovat.

V knize se seznámíte i se základy anatomie a fyziologie psa, se způsobem jeho myšlení, jak se učí a jak ho správným způsobem naučit přijatelnému chování, protože lidé nevědomky naučí své psy dělat věci, které by jejich psi dělat neměli!

Kapitola Co když je jedinečná, protože se na příznaky nemocí a zranění dívá očima laického majitele, a nabízí rady, co v takových případech dělat. Zabývá se také různými "poklesky" v chování, ke kterým dochází iu těch nejlépe vychovaných psů (např. Jak nejlépe uklidit po psovi nedobrovolně vyvržení obsah žaludku, jak ho seznámit s novým kotětem pod.).

Naším přáním je, abyste si se psem užívali zábavu, proto je zařazen seznam činností, do kterých můžete svého mazlíčka zapojit. Tato kniha by se měla stát šikovným rádcem každého vlastníka psa, který vám i vašemu psovi pomůže užít si šťastný, život naplňující vztah.

Průvodce péčí o psa